Влада Републике Српске

Влада Републике Српске

Претрага

Помоћ за слабовиде       

Грађани

Пословање

Влада РС

Република Српска


Почетна > Влада Републике Српске > Предсједник Владе > Инфо-центар > Вијести

 Премијер Додик примио у опроштајну посјету аустријског амбасадора Вернера Алмхофера 

[ 7.10.2008  ]

Предсједник Владе Републике Српске Милорад Додик примио је данас у опроштајну посјету амбасадора Републике Аустрије у БиХ, Вернера Алмхофера (Werner Almhofer).

Премијер Милорад Додик и аустријски амбасадор Вернер Алмхофер размијенили су мишљења о актуелној политичкој ситуацији у Републици Српској и БиХ, као и о утицају економске ситуације у земљама Европске уније на економско стање у Републици Српској и БиХ.

Премијер Милорад Додик је рекао да је Република Српска потпуно стабилна, на политичком, привредном, економском и финансијском плану.

Он је додао да су, након што је Влада Републике Српске донијела уредбу о смањењу марже, основне животне намирнице у Републици Српској појефтиниле и до 15 одсто.

Премијер Додик је истакао да Влада Републике Српске, пласманом повољних кредита, посредством Инвестиционо-развојне банке, обезбјеђује стабилност на банкарском тржишту Републике Српске.

Премијер Милорад Додик је захвалио амбасадору Републике Аустрије Вернеру Алмхоферу на сарадњи и пожелио му успјешну даљњу дипломатску каријеру.


Званична презентација Влада Републике Српске. Сва права задржана.