Предсједник Владе Републике Српске Милорад Додик разговарао је данас, у свом кабинету у Бањој Луци, са амбасадором Републике Словачке у БиХ Мирославом Мојжитом и делегацијама словачких компанија Finecon a.s. и Manager Service s.r.o.
Током састанка је истакнуто да је, приликом недавног сусрета премијера Милорад Додик и премијера Словачке Роберта Фица, у Сарајеву, разговарано о могућностима преношења искустава Словачке у процесу придруживања са Европском унијом, посебно у коришћењу предприступних фондова.
Представници словачких компанија Finecon a.s. и Manager Service s.r.o. упознали су премијера Додика са искуствима која су стекли у сарадњи са иностраним инвеститорима, као и позитивним искуствима у коришћењу предприступних фондова Европске уније, посебно у области изградње индустријских зона.
Представници словачких компанија су истакли компаративне предности за инвестирање, које Република Српска има у односу на цијелу југоисточну Европу.
Премијер Милорад Додик је подржао словачке компаније Finecon a.s. и Manager Service s.r.o. да учествују у изградњи индустријских зона у Републици Српској и рекао да је Влада Републике Српске одлучна да привуче што већи број иностраних компанија и да им омогући повољне услове да улажу у Републици Српској, посебно ако то улагање омогућава развој и запошљавање.