Sign In

Премијер Додик разговарао са Радомиром Кузмићем који је недавно штрајковао глађу

Објављено:

Предсједник Владе Републике Српске Милорад Додик примио је данас, у свом кабинету у Бањој Луци, Радомира Кузмића који је недавно штрајковао глађу испред Народне скупштине Републике Српске и Кузмићевог правног заступника Валентину М. Станић.

Господин Радомир Кузмић и Валентина Станић су упознали премијера да су од Врховног суда Републике Српске затражили ревизију рјешења Окружног суда у Бањој Луци којим је поништен уговор о замјени имовине и да очекују позитивну одлуку Врховног суда.

Кузмић је истакао да су он и његова породица преварени јер су своју имовину у Хрватској, уговорно, замијенили за имовину у Бањој Луци, чија је вриједност била адекватна вриједности њихове имовине, а да рјешењем Окружног суда у Бањој Луци остају без ичега.

Премијер Милорад Додик је рекао да је очигледно да је, као и у другим сличним случајевима, учињена неправда према породици Радомира Кузмића и да ће учинити све да не дође до деложације породице Кузмић из куће у којој сада живе у Бањој Луци. 

Данашњем састанку су присуствовали министар рада и борачко-инвалидске заштите Раде Ристовић, помоћник министра правде Никола Ковачевић и помоћник министра за избјеглице и расељена лица Драго Вулета.



Подијелите страницу

Copyright © 2019. Влада Републике Српске.

Сва права задржана. Садржај ових страница не смије се преносити без дозволе и без навођења извора.