Министарка финансија Републике Српске Зора Видовић потписала је данас у Бањалуци са представницима Привредне коморе Републике Српске и Њемачке агенције за међународну сарадњу са компанијама „Visa" и „Mastercard" Меморандум о разумијевању ради реализације пројекта „Дигитална плаћања за одрживи развој Западног Балкана – Бољи начин 2.0".
Након потписивања Меморандума, министарка је изјавила да ће Република Српска бити институционални партнер у регионалном пројекту који је комплементаран са стратешким опредјељењима Владе Републике Српске, jer je усмјерен ка подстицању дигитализације и развоју безготовинских плаћања, сузбијању сиве економије, финансијској едукацији, те већој доступности финансијских услуга за грађане и за пословну заједницу.
Она је додала да је Влада Републике Српске је у складу са својим средњорочним плановима и стратешким опредјељењима започела модернизацију платних услуга и платног промета, а у току је усвајање сета прописа којима се уређују савремени начини плаћања и стварају регулаторне претпоставке за увођење концепта отвореног банкарства.
Министарка је оцијенила да ће иновативне платне услуге у новом платном окружењу допринијети ефикасном и безбједном извршавању трансакција, те даљем развоју привредног и друштвеног благостања Републике Српске.