Sign In

Саопштење за јавност

Објављено:

Министарство породице, омладине и спорта континуирао реализује све активности у вези са насиљем у породици и законским регулисањем ове области, те је у складу с тим започело и активности на изради новог Закона о заштити од насиља у породици, с примарним циљем да се степен заштите жртве подигне на виши ниво. Република Српска, када је ријеч о овој области, има изузетно добре законе, међу најбољима у региону, по оцјени стручњака.

У складу с тим прате се сва дешавања у овој области и правовремено се реагује, те је Влада Републике Српске на сједници одржаној 17.8.2023. године донијела одлуку да се приступи изради Закона о спречавању фемицида. У складу са Одлуком Владе, министар породице, омладине и спорта формирала је Радну групу за израду Закона о спречавању фемицида, која је већ одржала један састанак 24.8.2023. године.
 
То је још један доказ да институције Републике Српске правовремено реагују на појаве у друштву и чине све како бисмо законским прописима насилницима спремним да одузму нечији живот поручили да Република Српска има нулту толеранцију према насиљу и да ће тако бити и убудуће.




Подијелите страницу

Copyright © 2019. Влада Републике Српске.

Сва права задржана. Садржај ових страница не смије се преносити без дозволе и без навођења извора.