Sign In

Министар Касиповић поздравио иницијативу о већој заштити жртава сексуалног насиља и узнемиравања

Објављено:

Министар правде у Влади Републике Српске разговарао је данас, у Бањој Луци, са Горицом Ивић директорицом Фондације „Удружене жене Бања Лука" и  професором кривичног права Милом Шикманом а који су представили иницијативу за измјене Кривичног законика Републике Српске у дијелу који се односи на кривично дјело полно узнемиравање.

Иницијатива је настала анализом усклађености Кривичног законика Републике Српске са међународним стандарима, као и анализом судске праксе за кривично дјело полно узнемиравање.

Циљ овог приједлога је да се допринесе већој заштити жртава сексуалног  насиља и узнемиравања на начин да им се обезбиједи боља подршка и заштита, као и да  се унаприједе генерално-превентини ефекти кривичног законодавста у овој области, чиме ће се створити услови који воде ка  нултој толеранцији сексуалног насиља и узнемиравања у друштву.

Министар правде је поздравио иницијативу и залагање да се унаприједи заштита жртава од секусаног узнемиравања,  као и потребу да се кроз сарадњу владиног и невладиног сектора те академске заједнице, пронађу нормативна рјешења a која би у пракси дала најбоља резултате.

 



Подијелите страницу

Copyright © 2019. Влада Републике Српске.

Сва права задржана. Садржај ових страница не смије се преносити без дозволе и без навођења извора.